20.12.2023

Novosti, 05.10.2023

Slaven - Metković 2:0

Možda ste već pomislili da izvještaj s prve utakmice Slavena na domaćem terenu u novoj sezoni neće ni doći, ali evo ga ipak! Prva utakmica doma, prva pobjeda, i to protiv najvećeg rivala u zadnje dvije-tri sezone - ONK Metković. Nakon poraza u prvom kolu od Maestrala 0:1, na Gnjilama ne baš laganih 2:0, ali ipak za početak sezone smo vidjeli sasvim dovoljno.

Prije početka utakmice nagradu za najboljeg strijelca lige u prošloj sezoni dobio je naš Ivo "Pinto" Mostahinić, a nagradu mu je ispred Nogometnog saveza DNŽ uručio delegat utakmice Miho Arbulić.

Nakon početnih desetak minuta odmjeravanja snaga, inicijativu je preuzeo Slaven. Nakon par neuspješnih napada, nakon kornera je iz manje gužve pucao Domagoj Metković, prvi udarac mu je blokiran, ali iz ponovoljenog pokušaja je nekako ugurao loptu između nogu cijele obrane i golmana gostiju za početnih 1:0 i veliko veselje. A tko će nego Metković Metkoviću! Gosti se nisu previše snalazili u napadu, tako da se igra većinoim odvijala na njihovoj polovici. A u 38. minuti je nakon opet jedne odbijene lopte na nekih 20-ak metara prihvatio Gojko Korać i precizno naciljao desnu stranu, neobranjivo za 2:0.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao što je prvo završilo, ali se nije tako nastavilo. Nakon 10-15 minuta je bio evidentan pad snage i koncentracije u domaćoj ekipi, pa su gosti malo preuzeli sredinu i bili opasniji po gol Zeca. Luka je sve situacije dobro rješavao, jedan slobodnjak, i jedan posebno nezgodan udarac kad su mnogi već vidjeli loptu u mreži. Ipak, gosti nisu uspjeli zabiti, ali Luka Zec nije ni uspio završiti utakmicu. U zadnjoj minuti je da bi spriječio izglednu priliku mrvicu van ruba šesnaesterca loptu odbio rukom i zato dobio cveni karton. Ivan Pulić je uspješno zauzeo njegovo mjesto tih dvije-tri minute do kraja.

Posebno zadovoljstvo je bilo gledati nove mlade snage u crvenom dresu, Dominik Zglav u početnoj postavi i Jakov Trković koji je ušao u drugom poluvremenu, a zbog kazne Luki Zecu na golu će u sljedeću nedjelju biti nova mlada snaga! Vatreno krštenje Marina Miljaka čeka u najvećem konavoskom derbiju, u Čilipima je Konavljanin domaćin Slavenu, i naravno očekujemo veliki broj grudskih navijača.

Tablica nakon dva kola: 1. Jadran Smokvica 6, 2. Sokol 6, 3. Žrnovo 3, 4. BŠK Zmaj 3, 5. Župa Dubrovačka 3, 6. Slaven 3, 7. ONK Metković 3, 8. Croatia 3, 9. Gusar 3, 10. Maestral 3, 11. Konavljanin 0, 12. Orebić 0.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Raspored i rezultate svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.