Nemate e-mail adresu na gruda.org?
Prijavite se!
Novosti, 03.05.2022

Slaven - Gusar 3:1

Jes, jes, kasnimo s ovim izvještajem, znamo, ali ima razlog, tehničke je prirode i nije se moglo prije. Stvarno. Za nagradu našim vjernim pratiteljima za strpljenje, i ovaj put donosimo ekstra veliku foto-galeriju iz ekstra važne pobjede Slavena, protiv uvijek neugodnog, ali i prvog pratitelja na tablici kominskog Gusara. Dakle, u derbiju kola nova tri boda za Slaven za učvršćivanje drugog mjesta na tablici.

Prvo poluvrijeme je obilovalo prilikama i promašajima, najviše domaće ekipe, ali ni gosti nisu zaostajali. Teško je sve i nabrojati, ali ćemo pokušati, Gojko Korać preko gola, Paulo Opušić isto, pa Paulo Vukić, Jurica Ivanković u golmana. Gosti su imali isto dvije odlične prilike, jedna je također završila visoko preko gola, a drugu je majstorski obranio Luka Zec. U zadnjoj minuti poluvremena slobodnjak Ivana Pulića je završio na stativi.

Zato je drugo poluvrijeme počelo odlično, već u 49. minuti nakon prodora Ivankovića i povratne lopte, Paulo Vukić je potvrdio svoju golgetersku formu iz zadnjih par kola. U 66. minuti smo vidjeli povratak Paula Opušića, sjajan udarac za povećanje vodstva. Samo četiri minute kasnije akcija dva Paula, Opušić je nabacio, a Vukić zabio glavom za 3:0. Još je bilo domaćih prilika, Ivaković, pa kasnije i zamjene Matej Sračić i Antonio Miljak, ali do kraja su samo gosti uspjeli smanjiti na 3:1 preko Tome Medaka.

Predzadnje kolo je u nedjelju, Slaven gostuje kod Orebića u Potomju, neće biti lako, ali bilo bi dobro za sigurnost uzet barem bod. Iako ne sumnjamo u trijumf u zadnjem kolu doma protiv Maestrala.

Nakon odigranih 20. kola, Metković je potvrdio naslov prvaka, a Slavenu fali samo bod za odličan plasman i osiguranje drugog mjesta (ili možda čak ni to, ne znamo točno pravila): 1. ONK Metković 49, 2. Slaven 41, 3. Gusar (-2 boda) 35, 4. Croatia 33, 5. Orebić 30, 6. Konavljanin 29, 7. Župa Dubrovačka 25, 8. Sokol 25, 9. Jadran Smokvica 24, 10. Žrnovo 19, 11. Maestral 18, 12. BŠK Zmaj 9.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 01.05.2022.

1. ŽNL (2021/22), 20. kolo

Slaven - Gusar 3:1 (0:0)

Slaven: Luka Zec, Marino Zalokar, Marin Sršen (od 73' Josip Trković), Antun Šmanjak, Ivan Pulić, Tomislav Grubešić (od 73' Toni Mostahinić), Pero Macan, Paulo Vukić (od 76' Matej Sračić), Paulo Opušić, Gojko Korać (od 80' Nikša Šmanjak), Jurica Ivanković (od 80' Antonio Miljak)

Gusar: Ivan Ivanović, Martin Šuman, Ante Sršen, Matej Biočić (od 71' Luka Benić), Ivan Popović, Nedo Vlahović, Dalmatino Barbir (od 10' Antonio Bubalo), Tihomir Jelavić, Marko Tarana (od 65' Marin Puljan), Toma Medak, Ante Ostojić

Suci: Denis Musulin, Roberto Urban, Pero Stjepović

Strijelci: 1:0 Paulo Vukić - 49', 2:0 Paulo Opušić - 66', 3:0 Paulo Vukić - 70', 3:1 Toma Medak - 84'