20.12.2023

Novosti, 16.05.2021

Slaven - Gusar 4:2

Još jedna vrijedna i lijepa pobjeda na Gnjilama! Pao je uvijek neugodni Gusar iz Komina, direktni konkurent na tablici. Opet smo vidjeli jedno lijepo poluvrijeme, ono prvo, kad su gosti čak tri puta vadili loptu iz mreže, ali i drugo koje nije bilo baš tako lijepo. Malo detaljnije u nastavku, a tu je i neizostavna galerija slika, ovaj put malo "deblja".

Prvu pravu priliku su imali gosti odmah u prvoj minuti, udarac je prošao malo pored gola. Nastavili su gosti s pritiskom kao da su domaćini, i tako nekako im je uspijevalo držati Slavena podalje od svog gola nekih desetak minuta. A onda se pomalo igra izjednačila, pa okrenula. Nakon par poluprilika, Ivo Mostahinić je pokazao gostima kako se to radi, naslagao je nekoliko igrača i desnom nogom, vanjskom stranom kopačke precizno pogodio malu mrežu za 1:0. U 34. minuti Ivo je postao asistent, a strijelac je efektno petom bio Gojko Korać. Kad su svi samo čekali odmor, Jurica Ivanković je povećao rezultat na 3:0, a valjda po pravilu asistent je bio prethodni strijelac, Gojko Korać.

Drugo poluvrijeme je počelo jako lijepo, Tomislav Grubešić se odlično izborio za loptu, pa za prostor, a onda je lijepo poentirao pored golmana za velikih 4:0. Gosti su smanjenje rezultata dobili na poklon, Josip Trković je u nastojanju da izbaci loptu van, nesretno pogodio vlastitu mrežu. To kao da je donijelo polet gostima, pa su igru preuzeli skroz u svoje noge, imali su više od igre, bili su bolja ekipa, pa je golman Slavena Teo Dude morao par puta intervenirati, i dva puta je odlično spasio svoju mrežu. Gosti su svoj drugi gol ipak dočekali, tek u 90. minuti, i to iz penala.

Nakon 18. kola, Slaven drži četvrto mjesto na tablici. Tablica: 1. Croatia 46, 2. ONK Metković 44, 3. Župa dubrovačka 37, 4. Slaven 26, 5. Gusar 24, 6. Orebić 21 (-2 boda), 7. Konavljanin 21, 8. Sokol 20, 9. Jadran Smokvica 20, 10. Žrnovo 19, 11. Maestral 14, 12. Hajduk 1932 11.

U sljedećem kolu Slaven ide u Gabrile, prvoplasiranoj Croatiji.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 16.05.2021.

1. ŽNL (2020/21), 18. kolo

Slaven Gruda - Gusar 4:2 (3:0)

Slaven Gruda: Teo Dude, Domagoj Metković, Josip Trković (od 57' Ivo Trković), Ivan Pulić (od 80' Nikša Šmanjak), Zoran Curić, Niko Bratoš, Jurica Ivanković (od 66' Matej Sračić), Pero Macan, Ivo Mostahinić, Tomislav Grubešić, Gojko Korać (od 87' Antonio Miljak)

Gusar: Luka Benić, Anđelko Babić, Ivan Medak, Domagoj Laura (od 46' Marin Oršulić), Ante Medak, Ivan Popović, Ivan Šutić-Galić, Marin Mateljak, Tihomir Jelavić, Tino Karamatić (od 62' Patrik Medak), Nedo Vlahović

Suci: Filip Proleta, Mario Njerš, Namik Semić

Strijelci: 1:0 Ivo Mostahinić - 20', 2:0 Gojko Korać - 34', 3:0 Jurica Ivanković - 44', 4:0 Tomislav Grubešić - 52', 4:1 Josip Trković - 56' (autogol), 4:2 Marin Oršulić - 90' (11m)