20.12.2023

Novosti, 12.11.2023

Slaven - Župa dubrovačka 2:1

Po dosta teškom i mekom terenu, ali ipak bez kiše, Slaven se vratio pobjedama, nakon poraza u Kominu u prošlom kolu. Danas nam je gostovala Župa dubrovačka, i u dosta šarolikoj utakmici ipak su svi bodovi ostali na Gnjilama. Iako je bilo trenutaka kad smo mislili da bi pobjeda mogla biti i vrlo uvjerljiva, domaći napadači ali i golman gostiju su se pobrinuli da ne dođe do toga.

Prije samog početka utakmice, Marino Zalokar je dobio poseban poklon za svoj skori (privremeni) oproštaj od Slavena, jer će nogometni teren zamijeniti morem i brodom. U prvih petnaest minuta Slaven je preko Paula Opušića imao dvije odlične prilike, ali neuspješno. Sljedeći je bio Franjo Matej Urlović, ali i njegov pokušaj je zaustavljen. Pred sam kraj poluvremena zaprijetili su gosti par puta, bez pravog udarca prema golu.

Drugo poluvrijeme je počelo golom. Antun Šmanjak je odlično našao danas razigranog Paula Opušića na desnom boku, koji je odlično ušao u šesnaesterac i povratnom loptom na 5 metara našao Iva Mostahinića koji je imao lak zadatak za 1:0. Nakon vodstva, domaći su se malo možda i nesvjesno povukli, ali gosti nisu bilo previše opasni. Zato je na sceni ponovo Paulo Opušić, ponovo s desne strane, ovaj put nabačaj na drugu stativu gdje je loptu savršeno dočekao Paulo Vukić i škaricama zabio eurogol za povećanje vodstva na 2:0. Malo kasnije su gosti konačno došli do gola, nakon nabačaja iz slobodnog udarca, obrana je zakazala pa su gosti preko Buhača sa 5 metara došli do 2:1. Do kraja su još malo stvarali pritisak, bilo je dosta gužve u domaćem šesnaestercu, ali na kraju je ostalo tih 2:1, iako su čak i domaći imali dvije-tri prilike preko Karla Čupića.

Sad slijede dva gostovanja zaredom, prvo je blizu, u Gabrilima, onda idemo u Smokvicu kod prvog pratitelja sa tablice, a nakon toga nam u zadnjem kolu jesenskog dijela dolazi Žrnovo.

Nakon osam odigranih kola, tablica izgleda ovako: 1. Sokol 18, 2. Slaven 16, 3. Jadran Smokvica 15 (-1), 4. ONK Metković 14, 5. Croatia 12, 6. Župa Dubrovačka 10, 7. Konavljanin 10 (-1), 8. Gusar 10, 9. BŠK Zmaj 10 (-1), 10. Maestral 9 (-1), 11. Žrnovo 7, 12. Orebić 3.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Raspored i rezultate svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 12.11.2023.

1. ŽNL (2023/2024), 8. kolo

Slaven - Župa dubrovačka 2:1 (0:0)

Slaven: Luka Zec, Marino Zalokar, Jurica Ivanković, Antun Šmanjak, Dominik Zglav (od 46' Paulo Vukić), Franjo Matej Urlović, Gojko Korać, Paulo Opušić (od 89' Đuro Drašković), Đuro Trković, Ivo Mostahinić (od 81' Bruno Berković), Ivan Pulić (od 81' Karlo Čupić)

Župa dubrovačka: Bruno Šutalo, Ivan Šutalo, Stanko Cvitković, Toni Soldić, Pavao Bulić Ivan (od 46' Ante Nikolić), Matej Perić (od 56' Božo Gustin), Filip Gverović (od 73' Kristijan Prkut), Karlo Buhač, Viktor Lekaj, Ante Azinović (od 39' Marin Mataga), Mihael Peraica (od 73' Mirko Petković)

Suci: Robert Hausvička, Anita Nenada, Namik Semić

Strijelci: 1:0 Ivo Mostahinić - 47', 2:0 Paulo Vukić - 76', 2:1 Karlo Buhač - 82'