20.12.2023

Novosti, 17.10.2021

Slaven - Župa dubrovačka 2:0

U trećoj utakmici na Grudi u četvrtom kolu Slaven je ponovo slavio, ovaj put nad Župom dubrovačkom, i to s lijepih 2:0. Nakon boda u Metkoviću (1:1, Paulo Opušić) po više vaterpolskim uvjetima, ova tri boda su ostvarena po iznimno lijepom vremenu, uz dosta domaće publike i uz prilično dobru igru.

Od samog početka je Slaven prijetio, pa su tako u prvih 5-6 minuta već bile dvije lijepe prigode. Već u 8. minuti Slaven je poveo preko Ivana Pulića, koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Penal je izborio Paulo Vukić nakon lijepog ulaska u šesnaesterac gostiju, gostujući branič ga je malo odgurnuo, sasvim dovoljno da sudac pokaže na bijelu točku. U nastavku prvog dijela vidjeli smo još nekoliko prilika pred golom gostiju, a ni jednu pred domaćim golom. Zadnja prilika u prvom poluvremenu je i pretvorena u gol, nabačaj Đura Trkovića s lijeve strane glavom u mrežu Župe je pospremio Paulo Opušić.

U nastavku nismo vidjeli toliko dobru igru Slavena, a Župa je iskoristila pad snage koji se osjetio u igri, pa je malo češće dolazila pred gol ekipe s Grude. Ipak, golman Zec nije imao pravih intervencija, zabilježili smo tek jedan udarac prema golu, a nekoliko nabačaja je uredno očistio ili on ili domaća obrana. Domaći su se trudili i u napadu, najviše Ivo Mostahinić i Gojko Korać, ali do kraja utakmice nisu ozbiljno ugrozili gol gostiju. Ipak, na kraju Slaven može biti zadovoljan s pobjedom i nova tri boda koja ga drže na vrhu tablice.

Sljedeću nedjelju Slaven ide u Blato u goste Zmaju, koji se i nije pokazao nešto posebno opasan u prva četiri kola, pa se možemo i tu nadati pokojem bodu.

Nakon četiri kola stanje na tablici je i dalje bajno: 1. ONK Metković 10, 2. Slaven 10, 3. Gusar 10, 4. Croatia 6, 5. Orebić 6, 6. Župa Dubrovačka 6, 7. Jadran Smokvica 6, 8. Sokol 4, 9. BŠK Zmaj 3, 10. Konavljanin 3, 11. Maestral 3, 12. Žrnovo 1.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.