Nemate e-mail adresu na gruda.org?
Prijavite se!
Novosti, 03.10.2017

Slaven - Omladinac 5:2

S malim zakašnjenjem donosimo izvještaj s utakmice odigrane u nedjelju. Na Gnjilama je Slaven ugostio uvijek drage goste s Lastova, Omladinca, i ispratio ih doma s pet golova u mreži. I gosti su nešto ostavili na Grudi, ali nedovoljno za makar jedan bod. Iako igra nije bila na visokoj razini, vjerojatno je i pristup utakmici bio malo opušten s obzirom na protivnika, rezultat je ono što se broji, a to su nova tri boda, treća pobjeda u četiri utakmice.

Nije bilo dvojbe tko je gazda na terenu, tako je cijelu utakmicu potpunu premoć imala domaća ekipa, a prvi gol je Antun Šmanjak zabio već u trećoj minuti, da se neke stvari odmah stave na svoje mjesto. Domaća ekipa je i dalje napadala i dolazila u prilike, ali se u završnici nisu najbolje snalazili najprije Ivanković pa Pulić, malo su se prekombinirali. Ipak, Ivan Pulić je uspio povećati prednost u 35. minuti. Gosti su brzo iskoristili opuštenost laganim vodstvom, pa su iskoristili neopreznost obrane i Tomislav Šantić je smanjio rezultat preciznim udarcem pored Boža Deranje, koji je zamijenio ozlijeđenog Saltarića.

U nastavku ista slika, Slaven je već u 54. minuti povećao na 3:0, strijelac je opet bio Šmanjak, a samo četiri minute kasnije Jurica Ivanković je zabio i četvrti gol za domaće. Nakon ulaska Iva Mostahinića igra domaćih je dodatno živnula, dobro je došlo to osvježenje s klupe, ali se Ivo u par situacija pred golom gostiju nije uspio najbolje snaći. U 73. minuti je nakon nabačaja u skoku bio najviši Paulo Vukić i zabio i peti gol za Slaven. Nakon malog nesporazuma između Grubešića i Boža Deranje, lopta se odbila od napadača gostiju Vrkića, pa su gosti uz malo sreće postigli i svoj drugi gol. U zadnjoj minuti su imali još dvije solidne prilike, ali ih na sreću domaćih nisu realizirali.

U petom kolu Slaven putuje u Metković, protiv ONK Metkovića neće biti lako pa i nemamo neka očekivanja.

Nakon četvrtog kola Slaven se nalazi na istom tom mjestu, a cijela tablica lige je: 1. Neretva 12, 2. Orebić 12, 3. Hajduk 1932 10, 4. Slaven 9, 5. Gusar 9, 6. Župa Dubrovačka 7, 7. Maestral 6, 8. Croatia 6, 9. Konavljanin 6, 10. Grk 3, 11. Jadran 1929 1, 12. ONK Metković 1, 13. Žrnovo 0, 14. Omladinac 0. Više o našoj ligi možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Gruda, 01.10.2017.

Slaven - Omladinac 5:2 (2:1)

Slaven: Božo Deranja, Baldo Perak (od 60' Marino Zalokar), Matej Grgić, Paulo Vukić, Tomislav Grubešić, Pero Macan, Boris Čupić (od 53' Antun Macan), Antun Šmanjak (od 62' Domagoj Metković), Đuro Trković (od 53' Ivo Mostahinić), Jurica Ivanković, Ivan Pulić (od 69' Marin Mortižija)(
Trener: Pero Kapetanić

Omaldinac: Marino Rešić, Ivan Jurica, Jakov Vranjić, Leone Katić, Matej Gabrilo, Robert Eric Antica, Daniel Žarković, Tomislav Šantić (od 65' Joško Rešić), Mario Antica, Ante Pavličević, Antonio Vrkić
Trener: Stjepan Jurica

Suci: Mato Bajurin, Maro Stjepović, Mate Obšivač

Strijelci: 1:0 Antun Šmanjak - 3', 2:0 Ivan Pulić - 35', 2:1 Tomislav Šantić - 37', 3:1 Antun Šmanjak - 54', 4:1 Jurica Ivanković - 58', 5:1 Paulo Vukić - 73', 5:2 Antonio Vrkić - 75'