Nemate e-mail adresu na gruda.org?
Prijavite se!
Novosti, 02.10.2019

Slaven - Sokol 0:1

S par dana zakašnjenja objavljujemo izvještaj s utakmice odigrane u nedjelju. Toliko nam je dana trebalo da dođemo sebi nakon svih čudesa koja su se događala na Gnjilama. U drugom kolu Slaven je kao domaćin zabilježio i drugi poraz u prvenstvu (u prvom kolu je bio debakl u Kominu 5:0). Pobjedu je odnio Sokol, koji kao domaćin isto igra na Gnjilama, ali nakon ovoga bi tebalo razmislit malo o tome, i to u zadnjoj minuti sudačke nadoknade, ali trenutak koji je označio cijeli susret je nepriznat (čisti) gol Slavena u 82. minuti.

Ali, krenimo redom. Prvo poluvrijeme je krenulo više-manje izjednačeno, ali su gosti pomalo preuzimali inicijativu i bili bolja ekipa, pa su tako češće dolazili pred gol Slavena, ali je malo bilo pravih prilika. Zabilježili smo dvije dobre prilike, po jednu sa svake strane, ali su u oba slučaja golmani izašli kao pobjednici.

U drugom poluvremenu druga priča. Slaven je bio bolja ekipa, dominirao je cijelim drugim poluvremenom, i igralo se uglavnom na polovici gostiju. Ipak, gosti su iz jedne poklonjene lopte stvorili priliku, a udarac s nekih 20-25 metara je zaustavila prečka. Pred golom gostiju se zato puno više događalo, ali je golman Delija bio na visini zadatka. Sporna situacija koju smo spomenuli se dogodila u 82. minuti, Đuro Trković je izašao ispred golmana iskosa i pucao, lopta se odbila od golmana u zrak i nastavila prema golu, odbila se točno ispred crte i potom u vis, ušla u gol, odbila se od mreže iza prečke i - izašla van! Ni glavni, ni pomoćni sudac Urban, koji je to morao vidjeti, jer smo svi mi iza njega to vidjeli, ipak nije vidio. I tako gol nije priznat. Nakon toga su uslijedile još dvije stopostotne šanse koje domaći napadači nisu uspjeli iz velike blizine pretvoriti u gol. Kako to u nogometu biva, ako ne daš - primiš, u zadnjoj sekundi sudačke nadoknade gosti su drugi put u drugom poluvremenu došli pred gol Kapetanića, prvi udarac Lipotića je Pero obranio, ali lopta se ponovo odbila istom igraču koji je vrlo precizno iskosa pogodio za pobjedu.

Velike su se prepirke vodile iza utakmice je li bio gol ili nije, ali ništa od toga neće promijeniti konačni rezultat. Analiza videosnimke će tek možda utjecati na ocjenu suca. Iako, zbog relativno loše kvalitete snimke, ali i kuta snimanja, neće se moći sa sigurnošću potvrditi je li bio gol ili ne. U našoj fotogaleriji postoji i slika tog trenutka, pa ako možete, prosudite sami.

Nakon drugog kola, stanje nije bajno, daleko od toga, ali tek je početak: 1. ONK Metković 6, 2. Sokol 6, 3. Žrnovo 4, 4. Orebić 4, 5. Croatia 4, 6. Gusar 3, 7. Župa dubrovačka 3, 8. Hajduk 1932 2, 9. Maestral 1, 10. Konavljanin 0, 11. ŠD Smokvica 0, 12. Slaven 0

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.