20.12.2023

Novosti, 26.11.2017

Slaven - Neretva 3:2

Nakon četiri uzastopna poraza, Slaven je napokon ostvario pobjedu, i to kad smo se najmanje nadali. U goste nam je došao jedan od favorita prvenstva, Neretva iz Metkovića, protiv koje dugo nismo igrali jer su već niz godina bili barem ligu više. Po kiši i teškom terenu, sretnija i snalažljivija je bila domaća ekipa i zabilježila i petu ovosezonsku pobjedu.

Osim kiše i blata, utakmicu su obilježili - penali. Čak tri penala su dosuđena u prvih pola sata igre, dva za domaće, jedan za goste. Pošto su svi izvođači bili sigurni, to je bio i rezultat na poluvremenu. Za Slaven je dvostruki strijelac bio Ivan Pulić, a za goste Dragan Brečić. U prvom poluvremenu je Slaven bio bolja ekipa i imao više od igre, pa je i vodstvo sasvim zasluženo. Zabilježili smo i još jedan slobodnjak koji je išao u same rašlje, ali je golman Mulać odlično reagirao.

U drugom poluvremenu je prvo prestala kiša, pa je onda Slaven povećao vodstvo - nakon odličnog udarca Ivankovića, golman Neretve je odbio loptu, a na odbijanac je prvi dotrčao Đuro Trković i donio veliku radost domaćima. Nakon primljenog trećeg gola, Neretva je u potpunosti preuzela inicijativu, ali je domaća obrana bila na visokoj razini, a i golman Saltarić je imao jednu istaknutu obranu u 65. minuti u situaciji jedan-na-jedan. A kad je u 81. minuti i on bio savladan, lopta je prošla pored same vratnicu u gol-aut. Gosti su ipak uspjeli u zadnjoj minuti smanjiti na 3:2 preko Batinovića.

U nedjelju 03.12. se igra zadnje kolo jesenskog dijela sezone, a Slaven gostuje u Orebiću, protiv još jednog favorita prvenstva.

Nakon dvanaest odigranih utakmica Slaven je deveti, a cijela tablica je: 1. Gusar 29, 2. Orebić 26, 3. Neretva 25, 4. Hajduk 1932 25, 5. Župa Dubrovačka 25, 6. Croatia 21, 7. ONK Metković 20, 8. Konavljanin 16, 9. Slaven 15, 10. Jadran 1929 14, 11. Grk 11, 12. Maestral 6, 13. Omladinac 4, 14. Žrnovo 3. Više o našoj ligi možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Gruda, 26.11.2017.

Slaven - Neretva 3:2 (2:1)

Slaven: Tomi Saltarić, Marino Zalokar (od 86' Matija Kovačević), Matej Grgić, Domagoj Metković, Ivan Pulić, Pero Macan, Niko Bratoš (od 74' Jurica Ljubenko), Antun Šmanjak, Ivo Mostahinić, Đuro Trković (od 67' Boris Čupić), Jurica Ivanković
Trener: Vinko Čikato

Neretva: Emir Mulać, Mateo Ćopo, Duje Manenica, Domagoj Kuran, Nedjeljko Kaleb, Davor Šutalo (od 55' Goran Obradović), Ante Batinović, Mirko Marić, Dragan Brečić, Marko Prce (od 83' Ilija Marušić), Marin Tomas
Trener: Goran Galov

Suci: Anita Nenada, Maro Stjepović, Roberto Urban

Strijelci: 1:0 Ivan Pulić - 18' (11m), 1:1 Dragan Brečić - 20' (11m), 2:1 Ivan Pulić - 27' (11m), 3:1 Đuro Trković - 49', 3:2 Ante Batinović - 90'