20.12.2023

Novosti, 26.10.2016

Slaven - Metković 2:0

Prije čak tri dana Slaven je odigrao utakmicu na Grudi, i ostvario još jednu pobjedu, a mi kasnimo s izvještajem jer nismo stigli prije. Iako rezultat sugerira rutinsku pobjedu, to nije ni blizu istini. U utakmici koja nije bila za ljude slabijih živaca (kako nam kažu, jer nismo bili tamo, pa zato nemamo ni slika) vidjela se igra kakva se ne vidi često na Gnjilama. Gosti iz Metkovića su bili potpuno nemoćni, Slaven je imao totalnu kontrolu nad igrom, ali je golman gostiju spašavao sve što se moglo i nije moglo spasiti. Do zadnje minute, kad više ni on nije mogao ništa.

Dakle, kao što smo rekli, potpuna dominacija domaće ekipe je ipak na kraju nagrađena golovima, i to kad su se svi pomalo mirili s neriješenim rezultatom. Mnogi su sigurno izgrizli nokte do kosti, iščupali kosu, popušili dvije šteke do te devedesete minute. Igrač odluke je bio joker s klupe Ivan Pulić, koji je samo nekoliko minuta prije kraja ušao u igru. Prvo je u 90. minuti sjajno centrirao iz kornera, a Kuliš glavom zabio za više nego zasluženo vodstvo, a čim se krenulo s centra jednu dugu loptu je potpuno promašio zadnji igrač gostiju i otvorio čistu priliku za dva Slavenova igrača, a jedan od njih je bio Pulić kojemu nije bilo teško postići gol za konačnih 2:0.

Zahvaljujući tome što ŽNS dobrovačko-neretvanski ovo kolo nije objavio konačne zapisnike s utakmica, nemamo podataka kad je tko koga zamijenio, pa dajemo pune sastave, a ŽNS-u ćemo uputiti službeni prosvijed.
Reakcija ŽNS je bila brza, dopunili smo zapisnik.

Dakle, sedam kola je iza nas, ušli smo u drugu polovicu polusezone i ne izgleda loše: 1. Župa dubrovačka ima 17 bodova, 2. Orebić 13, 3. Maestral 12, 4. Slaven 12, 5. Croatia 11, 6. Grk 10, 7. Gusar 9, 8. ONK Metković 8, 9. Jadran 1929 8, 10. Hajduk 1932 5, 11. Konavljanin 4, 12. Omladinac 4, i 13. Žrnovo 3. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.