20.12.2023

Novosti, 22.05.2016

Konavljanin - Slaven 3:1

U zadnjem kolu na gostovanju u Čilipima Slaven nije uspio osvojiti niti jedan bod, domaći su bili bolji rezultatom 3:1, koji se postavio vrlo rano u utakmici, nakon 20. minute golova više nije bilo, iako je bilo puno prilika. Iako bez nekoliko standardnih igrača (Šmanjak, Čupić, Šimunović, Trković) Slaven je pokušao učiniti što god se može, ali s ovakvim sastavom, s tek jednom zamjenom, i uz neke diskutabilne sudačke odluke, jednostavno nije išlo.

Slaven je krenuo dobro, ali su ipak gosti poveli već u trećoj minuti. I to kako! Nakon nabačaja s lijeve strane, na nekih dvanaestak metara s lijeve strane, Šorgić je okrenut leđima sam sebi podignuo loptu, te škaricama(!) pogodio suprotne rašlje nemoćnog Kapetanića. Gol kakav se rijetko viđa i na jačim natjecanjima, a kamoli u našoj ligi. Odgovorio je Ivo Mostahinić nakon samo tri minute, savršenim lobom izvan šesnaesterca, rutinski kao da to radi godinama, i vratio Slaven u igru. Opet je Slaven bolje stajao na terena, ali u 14. minuti je Pulić nesmotreno reagirao na jedan nabačaj koji je već išao van i igrao rukom, a sudac Andričić dosudio jedanaesterac za domaće. Siguran izvođač je bio Krešić. Četiri minute kasnije, opet Šorgić zabija. Lopta je padala nakon nabačaja, a on je znalački podmetnuo nogu i vanjskom pogodio desni gornji kut, neobranjivo i odveo Konavljanin na dva razlike. A još nije ni polovica poluvremena! Nakon 2 minute u prodoru je bio Ivo Mostahinić, u šesnaestercu ga je odgurnuo Jelavić Mitrović, ali ovaj put se sudac nije oglasio. U prvom poluvremenu je Slaven imao još prilika, Batista nije imao sreće, stativa je zaustavila njegov udarac. Domaći su pokušavali uglavnom udarcima iz daleka ili nabačajima, ali Kapetanić nije imao ozbiljniju intervenciju.

U nastavku nije bilo golova, ali je bilo dosta prilika i to na obje strane. Kovačević je ušao na poluvremenu, i često se nalazio pred golom domaćih. Pad u obrani Slavena je bio dosta vidljiv, pa su igrači Konavljanina često dolazili u prilike, ali su ipak prvenstveno Toni Mostahinić i Paulo Vukić, a s njima i Pero Kapetanić, rješavali te situacije. Najveću priliku za Slaven je u 61. minuti imao Pero Ševo, snažnim udarcem je pogodio prečku, a lopta se odbila na gol-crtu i izišla van gola, a u nastavku se odbila do Kovačevića koji je pokušao glavom, ali je lopta opet završila na vratnici. Tako ni sreća nije mazila Slaven danas, i uz danas neprepoznatljivog Tikvicu, Slaven nije uspio zabiti više od tog jednog gola, mada je svojom igrom zaslužio još barem jedan.

S ovom utakmicom završilo je prvenstvo 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanske županije, lanjski prvak je završio 3. odozdo, što je poražavajuća činjenica, ali mnogi ne vide i činjenicu da je lanjski doprvak Maestral tek jedno mjesto poviše! Dakle, loša sezona za lanjske pobjednike...

Tablica na kraju prvenstva: 1. GOŠK 54 boda, 2. Croatia 38, 3. Gusar 37, 4. Metković 35, 5. Župa dubrovačka 32, 6. Konavljanin 32, 7. Orebić 27, 8. Hajduk 1932 26, 9. Maestral 25, 10. Slaven 23, 11. Jadran 1929 23, 12. Grk 18. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Čilipi, 22.05.2016.

Konavljanin - Slaven 3:1 (3:1)

Konavljanin: Mate Boras, Miho Miljanović (od 89' Ivo Zorić), Juraj Veraja (od 81' Marko Barišić), Denis Gregur, Toni Miljanović (od 74' Toni Fraska), Marko Trtoman, Goran Šorgić (od 88' Goran Filipović), Davorin Krešič (od 58' Emerson De Souza Cruz), Pero Opušić, Mario Jelavić Mitrović, Marko Đurković
Trener: Mario Matić

Slaven: Pero Kapetanić, Ivan Pulić, Paulo Vukić, Pero Macan, Toni Mostahinić, Baldo Perak, Željko Batista (od 46' Ivo Kovačević), Borna Tikvica, Ivo Mostahinić, Pero Ševo, Tomislav Grubešić
Trener: Admir Bijedić

Suci: Željko Andričić, Mario Njerš, Robert Hausvička

Strijelci: 1:0 Goran Šorgić - 3', 1:1 Ivo Mostahinić - 6', 2:1 Davorin Krešić - 14 (11m), 3:1 Goran Šorgić - 18'