20.12.2023

Novosti, 25.04.2016

Croatia - Slaven 5:2

Na gostovanju u Gabrilima Slaven je doživio i najteži poraz ove sezone. Nakon briljantnog početka utakmice, isto kao i u prošlom kolu na Grudi, dogodio se totalni preokret. Croatia je od 0:2 napravila rijetko viđen preokret na visokih 5:2! Osim puno pogodaka, na utakmici se moglo vidjeti i dosta napetosti, prouzrokovanih najviše lošim i u više navrata tendencioznim suđenjem, pa je pravo čudo da verbalni okrašji i manja nagurivanja nisu prerasli u nešto više.

Dobro je Slaven krenuo, odmah je stvarao pritisak i visoko napadao obranu domaćih, a u 6. minuti je Tikvica duboku loptu primio, pretrčao obranu i sa ruba šesnaesterca preciznim udarcem doveo Slaven u vodstvo. Još se slavlje oko pogotka nije smirilo, a Tikvica je režirao novo slavlje - probio se po lijevoj strani i uposlio Grubešića na pet metara koji nije imao težak posao za povećanje vodstva na 0:2! Nisu igrači Croatie dugo čekali za povratak u život, u 15. minuti je nakon ubačaj Grbešića, Kljunak iskoristio tromost obrane Slavena i smanjio na 1:2. Iako se Croatia vratila u igru, Slavenovi igrači su i dalje pokušavali i u jednoj prilici u domaćem šesnaestercu lopta je pogodila u ruku nekog iz obrane Croatie, što je vidio svatko, osim sudaca. Tu su već počele trzavice. Malo nakon toga, u 42. minuti Mostina se sjurio po desnoj strani i s dvadesetak metara iskosa odličnim udarcem pogodio daljnju vratnicu gola Kapetanića, od koje se lopta odbila u mrežu. S rezultatom 2:2 se otišlo na odmor.

S pauze su se odmorniji vratili domaćini i u 55. minuti nakon kornera najbolje se snašao Marinović i poslao loptu ispod Kapetanića za 3:2, nakon čega se igra Slavena potpuno raspala. Samo četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Grbešić za 4:2. Pa čak i u takvoj situaciji, Slaven je pokušavao zabiti, ili barem doći u priliku, što je uspjelo Šmanjku u 68. minuti, primio je loptu, ušao u šesnaesterac, a Mostina ga je očito povukao i srušio, ali opet to jedino suci nisu vidjeli. U ovakvim uvjetima nije preostalo ništa drugo nego sve karte baciti u napad, što je otvorilo još više prostora u obrani, pa je Grbešić u 81. minuti i drugi put zatresao mrežu Slavena za visokih 5:2. Na kraju, da lošim vijestima ne bude kraj u još jednoj prilici ispred gola Croatie, Šmanjak je došao prije do lopte, a golman domaćih Grgurević se bacio na njega, za što bi neki suci dosudili kazneni udaraca, pri čemu se Šmanjak i teže ozlijedio, samo se nadamo bez trajnih posljedica.

Loš rezultat, ali gorak okus su ostavile jučer druge stvari koje su se događale na i oko terena. Za sad je na tablici Slaven na istom mjestu kao i nakon prošlog kola: 1. GOŠK ima 47 boda, 2. Croatia 31, 3. Gusar 30, 4. Konavljanin 28, 5. Metković 28, 6. Župa dubrovačka 27, 7. Maestral 22, 8. Slaven 19, 9. Orebić 18, 10. Hajduk 1932 17, 11. Jadran 1929 17, 12. Grk 15. Sljedeće nedjelje Slaven igra doma protivo Gusara iz Komina, uvijek nezgodnog protivnika, a trenutno i visoko plasiranog na tablici. Nakon ove utakmice moramo tražiti još jednu domaću pobjedu, naravno radi bodova, ali i radi povratka samopouzdanja. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Gabrili, 24.04.2016.

Croatia - Slaven 5:2 (2:2)

Croatia: Marko Grgurević, Dominik Žarak, Nino Njire (od 48' Nikša Milković), Frane Lojić, Tomislav Marinović, Boženko Bender (od 75' Kristijan Čižek), Mario Mostina, Vlaho Grbešić, Mate Vodopić (od 81' Pero Njire), Antonio Šandrk, Mateo Kljunak
Trener: Ivica Zadro

Slaven: Pero Kapetanić, Baldo Perak, Tomislav Grubešić, Ivan Pulić, Toni Mostahinić, Admir Bijedić, Antun Šmanjak (od 89' Željko Batista), Pero Macan, Paulo Vukić (od 25' Mato Šimunović), Borna Tikvica, Ivo Mostahinić
Trener: Admir Bijedić

Suci: Frano Palfi, Mario Njerš, Mato Obšivač

Strijelci: 0:1 Borna Tikvica - 6', 0:2 Tomislav Grubešić - 9', 1:2 Mateo Kljunak - 15', 2:2 Mario Mostina - 42', 3:2 Tomislav Marinović - 55', 4:2 Vlaho Grbešić - 59', 5:2 Vlaho Grbešić - 81'