20.12.2023

Novosti, 22.03.2016

Jadran 1929 - Slaven 4:2

Lijepi niz prvenstvenih pobjeda Slavena koji je počeo još u jesenskom dijelu prvenstva prekinut je na gostovanju u Smokvici, domaći Jadran je bio bolji sa 4:2. S obzirom na sastav koji je otputovao u Smokvicu, to im i nije bio osobito težak posao. Naučili smo da na gostovanja Slaven ide u šarolikim postavama, pa čak i sa samo jedanaestoricom, kao i ovaj put, ali ono što je posebno za prošlu nedjelju je da je na put pošlo jedanaest igrača. Možda ne zvuči čudno na prvu, ali pazite - jedanaest IGRAČA, bez golmana! Tu ulogu je ipak netko morao preuzeti, a taj netko je bio igrač s najviše utakmica u Slavena od svih trenutno aktivnih igrača - Željko Batista. S ovom utakmicom Željko je u svojoj karijeri za grudski klub i službeno igrao na svim pozicijama.

Ovakvu neobičnu ekipu su domaći spremno dočekali i nabrzinu stvorili prednost, već nakon prvih 12 minuta su poveli 3:0. Brzo je smanjio neumorni Tikvica, u 20. minuti, a taj rezultat je ostao i na poluvremenu. U drugom povremenu 1:1, prvo je na 3:2 smanjio Ivan Pulić u 60. minuti, a nakon toga je Laus potvrdio pobjedu Jadrana. Nakon ove utakmice se nije moglo oteti dojmu da bi s bilo kojim golmanom na golu rezultat bio puno bolji, dapače, vjerojatno bi Slavenovi igrači odnijeli i sva tri boda. Ovako ostaje samo žaliti, i nadati se da se ovakve situacije više neće ponoviti.

Kao ni prošli, ni ovaj rezultat nije pomakao Slaven s 8. mjesta. Cijela tablica nakon 13. kola je ovakva: 1. GOŠK sa 32 boda, 2. Croatia 23, 3. Gusar 21, 4. Konavljanin 21, 5. Metković 21, 6. Župa dubrovačka 20, 7. Maestral 19, 8. Slaven 16, 9. Orebić 12, 10. Hajduk 1932 11, 11. Jadran 1929 10, 12. Grk 9. Sljedeće kolo se igra na Uskrsni ponedjeljak u 16 sati (mijenjaju se ure), a dolazi nam Metković. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Smokvica, 20.03.2016.

Jadran 1929 - Slaven 4:2 (3:1)

Jadran 1929: Ante Vukorepa, Petar Pecotić, Matko Saša, Petar Borovina, Ivan Stipišić, Domagoj Šain, Luka Tomić, Ivan Tomić (od 61' Marin Laus), Mislav Šolić (od 46' Ljubo Kunjašić), Mladen Salečić, Antonio Pecotić (od 61' Stipo Kinđerski)
Trener: Hrvoje Radovanović

Slaven: Željko Batista, Božo Boras, Ivo Mostahinić, Ivan Pulić, Paulo Vukić, Admir Bijedić, Pero Macan, Tomislav Grubešić, Borna Tikvica, Antonio Čupić, Antun Šmanjak
Trener: Admir Bijedić

Suci: Josip Dugandžić, Marko Borovac, Ante Majčica

Strijelci: 1:0 Ivan Tomić - 7', 2:0 Mislav Šolić - 10', 3:0 Antonio Pecotić - 12', 3:1 Borna Tikvica - 20', 3:2 Ivan Pulić - 60', 4:2 Marin Laus - 80'