20.12.2023

Novosti, 17.11.2015

Župa - Slaven 1:3

Druga pobjeda Slavena u ovoj sezoni je došla tek u 10. kolu, i to na gostovanju. Dobar domaćin bila je Župa dubrovačka, koja nam je prepustila sva tri boda. Već na prošloj utakmici protiv Orebića se vidio napredak u igri, i samo je sreća spasila goste od poraza, a ovaj dobar trend se nastavio i u Župi, uz malo manje sreće za domaće.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno, ali je na kraju ipak otišlo na stranu domaćina, poveli su golom Bendera tek u 41. minuti. U drugom poluvremenu je Slaven imao potpunu dominaciju, pa je prvo izjednačio Bobanović u 59. minuti, preokret nastavio Tikvica osam minuta kasnije, a točku na "i" postavio je Antun Šmanjak u 86. minuti. Usput, Antun Šmanjak je, uz Gorana Šorgića iz Konavljanina, do sad najbolji strijelac lige sa 7 golova.

Uz mali pomak Slavena, cijela tablica nakon 10. kola je kako slijedi: 1. Konavljanin 20, 2. GOŠK 20 bodova, 3. Croatia 17, 4. Maestral 16, 5. Metković 15, 6. Župa dubrovačka 14, 7. Hajduk 1932 14, 8. Orebić 12, 9. Gusar 11, 10. Slaven 10, 11. Grk 8, 12. Jadran 1929 6. U nedjelju na Grudi gostuje Konavljanin, ne moramo ništa posebno pisati o ovoj utakmici, jer su susreti ove dvije susjedne ekipe uvijek priča za sebe, a ove sezone je i situacija na tablici obrnuta od lanjske, pa će bit još više emocija. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Župa dubrovačka, 15.11.2015.

Župa dubrovačka - Slaven 1:3 (1:0)

Župa dubrovačka: Darko Franić, Vedran Duvnjak, Ante Kovačić, Kristijan Prkut, Stipe Matešan (od 75' Dominik Krmek), Božo Raguž, Josip Vidić, Matej Nađ, Nikola Đurić, Vlaho Bender, Mario Bartulović
Trener: Ivica Karabogdan

Slaven: Mate Čirjak, Baldo Perak, Ivo Mostahinić, Vlatko Bobanović, Toni Mostahinić, Tomislav Grubešić, Antun Šmanjak, Pero Ševo, Antonio Čupić (od 83' Paulo Vukić), Pero Macan (od 46' Ivan Pulić), Borna Tikvica
Trener: Admir Bijedić

Suci: Željko Andričić, Tomislav Antolović, Nikša Dominiković

Strijelci: 1:0 Vlaho Bender - 41', 1:1 Vlatko Bobanović - 59', 1:2 Borna Tikvica - 67', 1:3 Antun Šmanjak - 86'