20.12.2023

Novosti, 19.10.2015

Hajduk 1932 - Slaven 2:1

Sa tradicionalno neugodnog gostovanja u Vela Luci Slaven ovaj put nije uspio donijeti ni bod, domaći Hajduk je zasluženo uzeo sva tri boda. Domaći su rano poveli, već u 13. minuti, preko Borisa Tulića. Deset minuta kasnije iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca poravnanje rezultata donosi Ivan Pulić. Nakon još desetak minuta, poslije kornera gostiju netko od Slavenovih igrača je igrao rukom, pa je dosuđen penal i za domaće. Ponovo je akter Boris Tulić, ali tek nakon što mu je Mate Čirjak obranio udarac, odbijenu loptu je pospremio u gol.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, terensku nadmoć je imao Slaven, ali bez prave prilike, dok su se domaći orijentirali na kontre, ali ni oni nisu imali pravih prilika, tako da je na kraju ostao rezultat s poluvremena.

Moramo primjetiti da je iz utakmice u utakmicu postava Slavena sve šarolikija, što zbog ozljeda, što zbog kartona, a što zbog poslovnih obaveza. U takvim uvjetima nije baš ni realno očekivati prave rezultate, pogotovo kad na gostovanje ide samo jedna zamjena. Prošle godine je stanje bilo značajno drugačije, a to je rezultiralo i dobrim igrama i pobjedama, a na kraju i osvojenim prvenstvom. Malo za razmislit.

U šestom kolu je opet bilo problema, jedan prekid, pa nova nekompletna tablica sad izgleda ovako: 1. Župa dubrovačka 13, 2. GOŠK 13 bodova, 3. Croatia 10, 4. Hajduk 1932 8, 5. Konavljanin 7, 6. Gusar 7, 7. Orebić 7, 8. Slaven 6, 9. Grk 6, 10. Metković 5, 11. Maestral 4, 12. Jadran 1929 2. U nedjelju Slaven napokon igra doma, u goste nam stiže susjedna Croatia. Očekujemo veliku posjetu, po običaju više gostujućih navijača nego domaćih, ali eto. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Vela Luka, 18.10.2015.

Hajduk 1932 - Slaven 2:1 (2:1)

Hajduk 1932: Gorjan Stipković, Emil Oreb, Goran Gugić, Ivan Maričić, Damir Gugić, Boris Tulić, Luka Barčot (od 33' Stipan Zlokić), Marko Andreis (od 90' Neves Poljak), Dean Gugić, Toni Žuvela, Hrvoje Gugić
Trener: Nikša Skokandić

Slaven: Mate Čirjak, Đuro Trković, Mario Blažić, Vlatko Bobanović, Ivan Pulić, Toni Mostahinić, Tomislav Grubešić, Baldo Perak, Pero Macan (od 61' Božo Čupić), Antonio Čupić, Antun Šmanjak
Trener: Admir Bijedić

Suci: Emil Tomašević, Ante Batinović, Mario Batinović

Strijelci: 1:0 Boris Tulić - 13', 1:1 Ivan Pulić - 23' (11m), 2:1 Boris Tulić - 32'