20.12.2023

Novosti, 27.04.2015

Gusar - Slaven 2:3

Prva pobjeda u gostima u proljetnom dijelu natjecanja I. ŽNL za Slaven je došla u 18. kolu, i to u Kominu protiv domaćeg Gusara. Kako se i očekivalo, bila je to teška utakmica, u kojoj su domaćini imali inicijativu i bili premoćniji na terenu, ali ne i konkretni prema golu. Uz dosta truda i čvrstom igrom, i sa samo jednom zamjenom (osim golmana) Slaven je uspio izboriti vrlo važnu pobjedu.

Brzo je Slaven došao u vodstvo preko Stijepa Korića, već u 12. minuti, nakon nabačaja Antonia Šandrka Stijepo je loptu glavom pospremio u gol domaćina. Gusar je naravno pokušavao izjednačiti i nekako je to i uspio u 28. minuti. Međutim, to nije obeshrabrilo igrače Slavena, pa su do kraja poluvremena povećali vodstvo. Prvo je u 38. minuti Antonio Čupić povećao na 1:2 iz odbijene lopte, a samo dvije minute kasnije na 1:3 je povisio Ivo Kovačević, kojega je dobro krenulo zadnjih nekoliko utakmica. U drugom poluvremenu su gosti samo uspjeli smanjiti na 2:3, i to iz penala.

Po prvi put ove sezone ekipa se jedva skupila, što zbog kartona što zbog ozljeda ili dugih obaveza, pa je jedina zamjena (uz golmana) bio i neslužbeni trener Ado Bijedić, koji je i ušao u igru u 72. minuti. S obzirom da je u prvom dijelu bio vrlo vrijedan na terenu ne bi škodilo i da češće ulazi u igru. Vrijedi spomenuti da su igrači Slavena dobili ukupno 8 (osam) žutih kartona, od toga samo dva radi faulova, ali na sreću nitko nije dobio dva, dok su gosti dobili 2, a na kraju u 88. minuti je Jure Vladimir pokupio i svoj drugi (pa naravno i crveni), Gusarov ukupno treći žuti.

I poslije 19. kola Slaven ne popušta, a nova tablica je: 1. Slaven 43 boda, 2. Maestral 38, 3. Konavljanin 32, 4. Grk 32, 5. Gusar 29, 6. Metković 28, 7. Dubrovnik 1919 26 (-1), 8. Orebić 26, 9. Croatia 22, 10. Župa Dubrovačka 21 (-1), 11. Hajduk 1932 19 i 12. Žrnovo 5. U nedjelju nam u goste dolazi Orebić, očekuje se velika podrška s tribina. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Komin, 26.04.2015.

Gusar - Slaven 2:3 (1:3)

Gusar: Zvonimir Ivanković, Stanko Vlahović (od 46' Ivan Medak), Nedjeljko Kešina (od 57' Antonio Čotić), Josip Parmać, Goran Vuglovečki (od 77' Nikola Oršulić), Nikola Medak, Nedo Ereš, Anđelko Oršulić, Valentin Zovko, Tonći Simon, Jure Vladimir
Trener: Andrej Žderić

Slaven: Pero Kapetanić, Mario Blažić, Antonio Šandrk, Tomislav Grubešić, Toni Mostahinić, Stijepo Korić, Antun Macan, Niko Šapro, Borna Tikvica, Antonio Čupić, Ivo Kovačević (od 72' Admir Bijedić)
Trener: Admir Bijedić

Suci: Emil Tomašević, Mario Šetka, Matko Babić

Strijelci: 0:1 Stijepo Korić - 12', 1:1 Tonći Simon - 28', 1:2 Antonio Čupić 38', 1:3 Ivo Kovačević 40', 2:3 Jure Vladimir - 62' (11m)