20.12.2023

Novosti, 17.03.2014

Slaven - Dubrovnik 4:2

U 16. kolu, ili 3. u drugom dijelu prvenstva 1. ŽNL, i prva pobjeda. Na Gnjilama je stradao Dubrovnik 1919, sa visokih 4:2. Lijep sunčani dan je izmamio malo veći broj gledatelja, dosta dubrovčana je malo prošetalo put Konavala, nadajući se pobjedi svoje ekipe. Ali Slaven je imao druge planove.

Prvo poluvrijeme je uglavnom bilo izjednačeno, uz malo veću premoć domaćih. Vrijedi spomenuti akciju u 23. minuti kad Pulić nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom ispred gola Palfija. Lagana premoć dovela je u 38. minuti do slobodnog udarca. Sa nekih 25 metara, pucao je Njire, Palfi nije najbolje reagirao iako je lopta išla u njegovu stranu, samo je kratko odbio, a spremno je dotrčao Ivan Pulić i donio vodstvo Slavenu. To je očito prelomilo utakmicu, jer je nakon samo tri minute Stijepo Njire u lijepom solo prodoru prošao kroz gostujuću obranu, ušao u peterac i laganim lobom povećao vodstvo na 2:0. S tim rezultatom se pošlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je donijelo još pregršt golova. U 65. minuti je Ante Daničić vratio nadu dubrovčanima, kad je smanjio na 2:1, ali je nakon 8 minuta, u 73. Bobanović vratio utakmicu u pravi tijek - ponovo na 2 gola razlike. U sudačkoj nadoknadi prvo je Jurica Ivanković još povećao vodstvo, a odmah u sljedećoj minuti je ponovo Daničić smanjio, na konačnih 4:2.

Gruda, 16.03.2014.

Slaven - Dubrovnik 1919 4:2 (2:0)

Gledatelja: 100-tinjak

Slaven: Mate Čirjak, Nermin Elezović, Antonio Mušić, Stijepo Korić, Toni Mostahinić, Vlatko Bobanović, Niko Bratoš, Antonio Čupić (od 88' Cvijeto Deranja), Ivan Pulić (od 55' Jurica Ivanković), Stijepo Njire, Ivan Škoda (od 76' Željko Batista)
Trener: Josip Papić

Dubrovnik 1919: Frano Palfi, Marko Medar, Haris Zelentrović (od 76' Lovro Butorac), Ivan Milić (od 46' Lukša Cvitanović), Ante Daničić, Ivan Gavrilica, Ivan Tomšić (od 46' Stjepan Rezo), Maro Kalauz, Goran Šorgić, Denis Kočić (od 76' Romano Sokol), Josip Kralj
Trener: Dubravko Sokol

Suci: Mato Kalafatović, Mato Bajurin, Frano Vilović

Strijelci: 1:0 Ivan Pulić - 38', 2:0 Stijepo Njire - 41', 2:1 Ante Daničić - 65', 3:1 Vlatko Bobanović - 73', 4:1 Jurica Ivanković - 91', 4:2 Ante Daničić - 92'